بیمه کرونا(پرداخت هزینه پزشکی و فوت در اثر ویروس کرونا )

بیمه کرونا

کروناویروس‌ها (نام علمی: Coronaviruses)

خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در دههٔ ۱۹۶۰ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2)، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد. کرونا ویروس پس از مدت کوتاهی تمام جهان را درگیر کرد.

سرعت توليدمثل تكثير

کروناویروس ها در کلاس (خانواده) ار ان ای داران تک رشته ای خطی ای هستند که زنوم آن ها مستقیماً به‌صورت ام ار ان ای عمل می کنند. بنابر این از لحاظ خانوادگی و عملکرد ژنومی، شباهت بسیاری با خانواده پیکورناویروس ها دارند که از خانواده پیکورناویروس ها می توان به رینوویروس (ویروس سرماخوردگی) اشاره کرد.اما، آنها تفاوت های زیادی نیز دارند. تفاوت عمده و چشمگیر کوروناویروس ها با پیکورناویروس ها، در داشتن پوشش می باشد.

با توجه به اینکه نوع ژنوم کروناویروس ها مستقیماً بعنوان ام ار ان ای عمل می ککند، پس برای بیان شدن نیازی به پیرایش و رونوشت ترجمه (نوع یک-دی ان ای به ار ان ای) ندارند، از این رو سریعتر می توانند مورد رونوشت قرار گیرند ، بدون آنکه واسطه ای وجود داشته باشد.

این سرعت زیاد در سرماخوردگی معمولی و تمامی زیرگروه های کلاس مذکور ssRNA ، عمل مستقیم به‌صورت mRNA نیز مشاهده می شود که دلیل آن همین موردی است که پیشتر توضیح دادیم.

نحوه انتقال کروناویروس

بسته به نوع کروناویروس، روش‌های انتقال آن متفاوت است. در برخی از موارد روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوانزا از طریق سرفه و عطسه است. با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند. هنوز مشخص نیست که این بیماری نخستین بار از طریق جانوران به انسان منتقل شده‌است یا از طریق سطوح آلوده به ویروس.

مردم چگونه می‌توانند از سرایت این بیماری پیشگیری کنند؟

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اقدامات بهداشتی خوبی ازجمله این موارد را توصیه می‌کند: شستشوی مکرر دست، مصرف مایعات، سرفه کردن در قسمت داخلی آرنج یا دستمال کاغذی و ماندن در خانه در صورت احساس بیماری. به‌علاوه، توصیه می‌کنیم که حتی اگر بیمار نیستید در خانه بمانید، مگر اینکه واقعاً لازم باشد بیرون بروید، و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید (حداقل شش فوت یا حدود دو متر از دیگران فاصله بگیرید) و ماسکی بپوشید که دهان و بینی شما را بپوشاند.

واکسن

تلاش‌های بسیاری برای تولید واکسن این ویروس انجام شده‌است؛ اما هنوز واکسن یا داروی مخصوصی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا یا مقابله با عفونت‌های ناشی از آن وجود ندارد.

شرکت بیمه دی مفتخر است با ارائه محصولی جدید جهت جبران بخشی از خسارات وارده به هموطنان عزیزمان که گرفتار این ویروس میشوند را جبران نمایید

بیمه کرونا محصولی جدید منحصر بفرد این شرکت که در تلاش برای جبران هزینه های  پزشکی ناشی از مبتلا شدن به کرونا ویروس وو غرامت فوت در اثر بیماری با این ویروس را به خریداران این محصول پرداخت نماید

هموطنان عزیز با خرید و تهیه این بیمه نامه از پوشش های زیر بهره مند میشوند

  • غرامت فوت در اثر کرونا ویروس تا سقف 200 میلیون تومان

  • غرامت هزینه های بستری در بیمارستان در اثر کرونا ویروس تا سقف 10% سرمایه فوت (20 میلیون تومان )

شرایط سنی از بدو تولد تا 85 سالگی درصورتی سن بیمه شده در مدت بیمه  بیشتر از 85 سالگی نباشد

نحوه تهیه و خرید بیمه نامه کرونا

مراجعه به سایت http://bimedey.ir/

دانلود فرم پیشنهادبیمه نامه کرونا ویروس سپس تکمیل آن و بارگذاری مجدد در سایت  

تکمیل فرم بیمه نامه کرونا بصورت آنلاین

ارسال مدارک بیمه گذار و بیمه شده

جهت استعلام حق بیمه و مشاوره رایگان لطفا فقط فرم بیمه نامه کرونا را تکمیل نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود

توجه

بیمه گذار فردی میباشد که قصد خرید بیمه نامه را دارد

بیمه شده فردی میباشد که تحت پوشش بیمه نامه قرار می گیرد

ذینف یا ذینفان اشخاصی هستند که درصورت فوت بیمه شده غرامت فوت به آنها پرداخت می شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.